Profile z PCV

Listwa do boniowania - LDB


Listwa do boniowania z PCV, stosowana do wykonania ozdobnych rowków w elewacji budynków , jak i w ich wnętrzu. Boniowanie zwiększa walory estetyczne budynków, dzieli elewację co poprawia jej efekt wizualny. Co raz częściej stosowana we współczesnej formie architektonicznej. Listwa gwarantuje wykonanie prostych i równych rowków w elewacji, taniej i w szybszym czasie w stosunku do tradycyjnej ręcznej metody przy użyciu kątowników z siatką. Zastosowanie listwy z PCV wzmacnia krawędź rowka i gwarantuje szczelne połączenie listew poprzez użycie odpowiedniego łącznika, dzięki czemu wykonany rowek jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wodę. Listwy występują również z siatką z włókien szklanych, co ułatwia montaż przy dociepleniach. Listwy do boniowania stosuje się zarówno do elewacji na styropianie, jak i na wełnie mineralnej. Bonie w wersji z siatką i bez siatki dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Zastosowana siatka szklana marki „VERTEX” jest trwale zamontowana poprzez zgrzew ultradźwiękowy, wzdłużnie po obydwu stronach bonii. Szerokość siatki to 2 x 100mm. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania boni w dowolnym kolorze oraz w dowolnym owalu dla elewacji owalnych.

Dane techniczne:
szerokość10 mm, 20 mm, 30 mm, 50 mm
głębokość20 mm (10 mm przy szerokość 10 mm)
długość300 cm
opakowanie20 sztuk

Celem ułatwienia montażu listwy do boniowania istnieje wiele akcesorii zapewniających szczelność i estetyczność wykonania. Są to elementy ułatwiajace prace i skracające czas montażu.

Rodzaje akcesorii

Kątownik wewnętrzny i zewnętrzny do boni 3 cm

Łącznik do boni 3 cm

Narożnik PCV z siatką 8-12


Narożnik PCV z siatką z włókna szklanego 145g, wykonany z wysokiej jakości materiałów, stosowany przy ociepleniach budynków do wzmocnienia naroży budynków, pozwala na sprawne i równe wykończenie krawędzi styropianu. Narożnik nie ulega odkształceniom w transporcie i magazynowaniu, jak to często bywa przy narożnikach aluminiowych.

Dane techniczne:
rodzajeNPCV 8/12
kolor siatkiżółty
długość250cm lub 300 cm
opakowanie100 sztuk

Listwa kątowa uniwersalna - LKU


Listwa kątowa uniwersalna, wykonana z PCV, stosowana przy wykończeniu płyt GK montowanych pod różnym kątem w zakresie od 0st. do 180st. Ułatwia prace wykończeniowe i wykonanie prostych krawędzi, zapobiega powstawaniu pęknięć. Profil przydatny zwłaszcza przy zabudowie poddaszy, gdzie mamy do czynienia z kątami innymi niż 90st. Dzięki temu, że profil wykonany jest z tworzywa PCV jest odporny na odkształcenia mechaniczne.

Dane techniczne:
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie50 sztuk

Listwa kątowa uniwersalna z siatką LKUS


Listwa kątowa uniwersalna z siatką , wykonana z PCV i siatki z włókna szklanego, stosowana do ociepleń budynków przy ścianach zestawionych pod różnym kątem w zakresie od 0st. do 180st.. Ułatwia prace wykończeniowe i wykonanie prostych krawędzi, zapobiega powstawaniu pęknięć. Profil przydatny zwłaszcza przy zabudowie poddaszy, gdzie mamy do czynienia z kątami innymi niż 90st. Dzięki temu, że profil wykonany jest z tworzywa PCV jest odporny na odkształcenia mechaniczne.

Dane techniczne:
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie50 sztuk

Listwa przyokienna - LP


Listwa przyokienna dylatacyjna,często nazywana listwą APU, wykonana z PCV, stosowana do łączenia ościeżnicy okna lub drzwi i tynku wewnątrz budynku. Uszczelnia, zapobiega powstawaniu pęknięć, ułatwia wykończenie i pomaga zabezpieczyć okna i drzwi podczas prac tynkarskich.

Dane techniczne:
grubość tynku6mm lub 9mm
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie50 sztuk

Listwa przyokienna z siatką - LPS


Listwa przyokienna z siatką i uszczelką, często nazywana listwą APU. Stosowana do połączeń ościeżnic okien i drzwi z tynkiem na zewnątrz przy ociepleniach budynków. Uszczelnia, zapobiega powstawaniu pęknięć, ułatwia wykończenie i pomaga zabezpieczyć okna i drzwi podczas prac ociepleniowych.

Dane techniczne:
grubość tynku6mm
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie25 sztuk

Listwa przyokienna kolor z siatką i uszczelką


Listwa przyokienna kolor z siatką i uszczelką, często nazywana listwą APU . Stosowana do połączeń ościeżnic okien i drzwi z tynkiem na zewnątrz przy ociepleniach budynków. Uszczelnia, zapobiega powstawaniu pęknięć, ułatwia wykończenie i pomaga zabezpieczyć okna i drzwi podczas prac ociepleniowych.

Występuje w kolorze : brąz , złoty dąb, ciemny szary

Dane techniczne:
koloryzłoty dąb – RAL8001, ciemny orzech – RAL8017, ciemny szary - RAL7024
grubość tynku6/3 mm
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie25 sztuk

Listwa zakończeniowa do tynku - LZS


Listwa zakończeniowa do tynku, wykonana z PCV i siatki z włókien szklanych. Listwę stosuje się do tworzenia zakończeń lub do zmian koloru tynku na elewacji przy systemach dociepleń oraz tynkach tradycyjnych – listwa stanowi granicę koloru. Bardzo łatwa w montażu, pozwala szybko i estetycznie zakończyć elewację.

Dane techniczne:
długość200 cm
opakowanie25 sztuk

Narożnik PCV do tynków mokrych


Narożnik tynk mokry PCV wykonany z PCV. Plastykowy profil służy do wykończenia i ochrony naroży ścian przy wykonaniu mokrych tynków. Ze względu na brak możliwości wystąpienia korozji, można go stosować w miejscach o wysokim współczynniku wilgotności powietrza (tynki zewnętrzne, baseny, łazienki, kuchnie, garaże, piwnice itp.) .

Zalety:

- stosowany do tynków gipsowych
- sztywny i łatwy w montażu
- nie brudzi mas szpachlowych podczas obróbki
- odporny na uszkodzenia mechaniczne, na działanie chemii budowlanej oraz warunki atmosferyczne

Dane techniczne:
grubość tynku6mm ; 8mm ;10mm
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie6mm lub 8mm : 40 szt ; 10mm : 50 szt.

Listwa klinkierowa


Listwa klinkierowa dystansowa wykonana z PCV, stosowana przy cegle klinkierowej, ułatwia jej układanie. Używając listwy dystansowej uzyskamy jednolity rozmiar fug.

Dane techniczne:
rozmiary8 mm x12 mm lub 10 mm x 10 mm
długość200 cm
opakowanie100 sztuk

Profile dylatacyjne - PDU i PDV


Profil dylatacyjny prosty lub kątowy stosowany przy ocieplaniu ścian styropianem jak i wełną mineralną celem zabezpieczenia dowolnej powierzchni ściany przed pęknięciem. Elastyczny materiał między dwoma kątownikani z PCV przejmuje naprężenia z elewacji oraz zapewnia szczelność dylatacji, wypełniając szczeline dylatacyjną chroni ją przed dostawaniem się wilgoci pod elewację. Dodatkowo podnosi walory estetyczne, równo zakańczając krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Dane techniczne:
odmianyPDU i PDV
długość200 cm
szerokość membrany4 cm
opakowanie25 szt.

Profil okapnikowy


Profil okapnikowy wykonany z PCV i siatki z włókna szklanego, stosowany do wykończenia krawędzi balkonów, tarasów oraz poziomych krawędzi elewacji. Zastosowanie tego profila zapobiega powstawaniu nacieków i zamakania tynków. Często stosowany zamiast listwy startowej przy ociepleniach. Rozróżniamy trzy rodzaje profila : widoczny , podtynkowy (niewidoczny) standartowy i typu T.

Dane techniczne:
rodzajewidoczny; ; podtynkowy; typu T
długość250 cm
opakowanie25 sztuk

Narożnik do gięcia łuków


Narożnik do gięcia łuków wykonany z PCV stosowany do wykończenia nieregularnych krawędzi płyt GK. Zabezpiecza krawędzie i ułatwia wykonanie planowanych krzywizn, łuków.

Dane techniczne:
długość250 cm lub 300 cm
opakowanie25 szt.

Zadzwoń do nas, doradzimy:

Infolinia +48 77 547 19 55