Siatki z włókien szklanych

Siatka z włókien szklanych jest wykorzystywana w systemach ociepleniowych jako warstwa zbrojąca tynków zewnętrznych, ma za zadanie zapobiec jego pękaniu oraz powstawaniu rys podczas jego użytkowania.

Nasze siatki są wyprodukowane z najwyższej jakości europejskiego włókna szklanego i nadają się do zbrojenia wszystkich rodzajów tynków, mineralnych i syntetycznych. W ofercie posiadamy szeroki wachlarz siatek o różnej gramaturze i zastosowaniu.

Siatki o niższej gramaturze znajdują zastosowanie w zbrojeniu tynków wewnętrznych gipsowych. Doskonale nadają się również do tynków zewnętrznych dla elewacji o skomplikowanych kształtach, takich jak w zabytkowych kamienicach.

W ofercie posiadamy również siatki pancerne o wyższych gramaturach stosowane do zbrojenia wylewek podłogowych, cokołów oraz miejsc narażonych na częste uszkodzenia mechaniczne.

Nasze siatki są produkowane na terenie Unii Europejskiej, posiadają polską, jak i europejską aprobatę techniczną. Do jej produkcji używane są surowce o najwyższych parametrach, które gwarantują doskonałą jakość oraz powtarzalność produktu. Wszystkie siatki są pokryte impregnatem, który nadaje im właściwości alkalioodporne, dzięki czemu siatka zachowuje swoje parametry w silnie agresywnym środowisku chemii budowlanej. Dla firm produkujących własny system ociepleniowy wyprodukujemy siatkę w dowolnym kolorze, i z nadrukiem.

Siatka z włókna szklanego FF 1


Siatka FF 1 przeznaczona jest do zbrojenia wylewek podłogowych oraz tynków cementowo wapiennych. Duże oczka o rozmiarach 13x13 mm ułatwiają zatopienie siatki w wylewce. Tradycyjna metoda zbrojenia wylewek podłogowych za pomocą kratownic z drutu stalowego jest niewygodna w montażu oraz kosztowna w transporcie. Gabaryty i waga siatki stalowej wymuszają na nas użycia ciężkiego transportu, który jak wiemy jest transportem kosztownym. W przypadku zastosowania siatki FF 1 ten problem nas nie dotyczy. Niewielkie gabaryty i waga pozwalają na szybki i łatwy montaż oraz uniknięcie wysokich kosztów transportu cięzkiego. Jedna rolka siatki FF 1 waży ok 6 kg i uzbraja 50 m2 posadzki. Siatka FF 1 stosuje się również do zrbojenia nadproży zamiast siatek wykonanych z drutu stalowego, ze względu na właściwości niekorodujące. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka ma właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie.

Siatka z włókna szklanego FF 2


Siatka FF 2 przeznaczona jest do zbrojenia wylewek podłogowych oraz tynków cementowo wapiennych.Tradycyjna metoda zrbojenia wylewek podłogowych za pomoca kratownic z drutu stalowego jest niewygodna w montażu oraz kosztowna w transporcie. Gabaryty i waga siatki stalowej wymyszają na nas użycia ciężkiego transportu, który jak wiemy jest transportem kosztownym. W przypadku zastosowania siatki FF 2 ten problem nas nie dotyczy. Niewielkie gabaryty i waga pozwalają na szybki i łatwy montaż oraz uniknięcie wysokich kosztów transportu ciężkiego. Jedna rolka siatki FF 2 waży ok 8 kg i uzbraja 50 m2 posadzki. Siatka FF 2 stosuje się również do zbrojenia nadproży zamiast siatek wykonanych z drutu stalowego, ze względu na właściwości niekorodujące. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka posiada właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie.

Siatka z włókna szklanego FF 3 uniwersalna


Siatka FF 3 dzięki swojej elastyczności znalazła zastosowanie między innymi w zbrojeniu mas bitumicznych, np. jako zbrojenie otulin bitumicznych rur instalacyjnych. Siatka ma właściwości alkalioodporne.

Siatka z włókna szklanego FF 4 - Pancerna 330g


Siatka FF 4 przeznaczona jest to zastosowania w systemach ociepleniowych ETICS, często używa się jej w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, np. cokoły budynków, rampy załadunkowe, itp. Dzięki swojej wzmocnionej strukturze siatka FF 4 doskonale zdaje egzamin jako warstwa zbrojąca elewacji z płytek kamiennych, które ze względu na swoją wagę wymagają zbrojenia zdolnego wytrzymać większe naprężenia. Zbrojenie przemysłowych wylewek podłogowych o dużych powierzchniach dla siatki FF 4 również nie stanowi problemu. Dzięki zbrojeniu tego typu nie musimy martwić się o pękające powierzchnie posadzki. Tradycyjna metoda zbrojenia wylewek podłogowych za pomocą kratownic z drutu stalowego jest niewygodna w montażu oraz kosztowna w transporcie. Gabaryty i waga siatki stalowej wymuszają na nas użycia ciężkiego transportu, który jak wiemy jest transportem kosztownym. W przypadku zastosowania siatki FF 4 ten problem nas nie dotyczy. Niewielkie gabaryty i waga pozwalają na szybki i łatwy montaż oraz uniknięcie wysokich kosztów transportu ciężkiego. Jedna rolka siatki FF 4 waży ok 8 kg i uzbraja 25 m2 posadzki. Siatka FF 4 stosuje się również do zbrojenia nadproży zamiast siatek wykonanych z drutu stalowego, ze względu na właściwości niekorodujące. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka posiada właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie.

Siatka z włókna szklanego FF 5 - Pancerna 530g


Siatka FF 5 przeznaczona jest to zastosowania w systemach ociepleniowych ETICS, często używa się jej w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, np. cokoły budynków, rampy załadunkowe, itp. Dzięki swojej wzmocnionej strukturze siatka FF 5 doskonale zdaje egzamin jako warstwa zbrojąca elewacji z płytek kamiennych, które ze względu na swoją wagę wymagają zbrojenia zdolnego wytrzymać większe naprężenia. Zbrojenie przemysłowych wylewek podłogowych o dużych powierzchniach dla siatki FF 5 również nie stanowi problemu. Dzięki zbrojeniu tego typu nie musimy martwić się o pękające powierzchnie posadzki. Tradycyjna metoda zbrojenia wylewek podłogowych za pomocą kratownic z drutu stalowego jest niewygodna w montażu oraz kosztowna w transporcie. Gabaryty i waga siatki stalowej wymuszają na nas użycia ciężkiego transportu, który jak wiemy jest transportem kosztownym. W przypadku zastosowania siatki FF 5 ten problem nas nie dotyczy. Niewielkie gabaryty i waga pozwalają na szybki i łatwy montaż oraz uniknięcie wysokich kosztów transportu ciężkiego. Jedna rolka siatki FF 5 waży ok 13 kg i uzbraja 25 m2 posadzki. Siatka FF 5 stosuje się również do zbrojenia nadproży zamiast siatek wykonanych z drutu stalowego, ze względu na właściwości niekorodujące. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka posiada właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie.

Siatka z włókna szklanego FF 6


Siatka FF 6 przeznaczona jest do zbrojenia tynków wewnętrznych gipsowych i sztukaterii elewacyjnej. Dzięki swojej elestyczności i wytrzymałości doskonale nadaje się na zbrojenie skomplikowanych kształtów elewacji zabytkowych kamienic. Siatka FF 6 stosowana przy wewnętrznych pracach tynkarskich eliminuje powstawanie pęknięć w podczas szybkiego schnięcia powierzchni.

Siatka z włókna szklanego FF 145


Siatka FF 145 przeznaczona jest to zastosowania w systemach ocpepleniowych ETICS. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka posiada właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie całego systemu. Doskonale sprawdza się w systemach styropianowych i wełnianych, z tynkami mineralnymi jak i syntetycznymi.

Siatka z włókna szklanego FF 160


Siatka FF 160 przeznaczona jest to zastosowania w systemach ocpepleniowych ETICS. Siatka o zwiększonaje gramaturze i wyższej odporności na siły zrywające. Do produkcji siatki zastosowane zostały surowce najwyższej jakości, dzięki czemu produkt posiada doskonałe parametry techniczne. Siatka posiada właściwości alkalioodporne, dzięki czemu gwarantuje trwale zbrojenie całego systemu. Doskonale sprawdza się w systemach styropianowych i wełnianych, z tynkami mineralnymi jak i syntetycznymi.

Zadzwoń do nas, doradzimy:

Infolinia +48 77 547 19 55